דבר המנכ"ל

שלום רב,

 

החברה לשירותי איכות הסביבה הינה חברה ממשלתית עסקית הממוקמת במועצה תעשייתית נאות חובב. החברה פועלת בתחום הטיפול בפסולת חומ״ס מזה שלושה עשורים ומשנת 2016 מהווה זרוע ביצוע ממשלתית בתחום שיקום קרקעות מזוהמות.

החברה חרטה על דגלה להוות את חוד החנית בישראל בנושא הטיפול בפסולות מסוכנות ולצורך כך, משקיעה משאבים רבים במתן שירות איכותי ומתקדם למאות לקוחותיה, המהווים את עמוד השדרה של התעשייה והייצור בישראל במגוון תחומי פעילות.

החברה מספקת פתרונות טיפול למגוון רחב של סוגי פסולת מסוכנת. החברה מפעילה את מטמנת החומ"ס היחידה בישראל, כמו גם מתקן ייצוב מיצוק ומתקן פיסיקו כימי ובאמצעות קבלן משנה, מתקן טיפול תרמי לפסולת מסוכנת.

מתחילת שנת 2022 החברה מפעילה גם מתקן טכנולוגי מתקדם לטיפול בפסולת פתוגנית. לחברה מעבדה אנליטית מתקדמת בעלת מגוון הסמכות מתקדמות וחלקן גם ייחודיות.

החברה משקיעה רבות בשיפור המתקנים ויכולותיהם הקיימות. אך לא עוצרת בכך ויצאה במהלך רחב לבחינת הטכנולוגיות אשר יהוו את התשתית לטיפול המחר בצרכי התעשייה בישראל. כל זאת מתוך שאיפה לספק שירות איכותי ומתקדם ללקוחות החברה ולממש ראייה אסטרטגית של בניין תשתית לאומית מתקדמת לשמירה על הסביבה.

כחלק מחזון רחב יותר להוות את חוד החנית הלאומי במתן שירותי הגנה על הסביבה, החברה הפכה בשנת 2016 להיות זרוע ביצוע של המשרד להגנת הסביבה בתחום שיקום קרקעות מזוהמות, מטמנות וטיפול באסבסט.

מאז החברה שיקמה בהצלחה בשנים האחרונות למעלה מ – 6,000 דונמים באזורי ביקוש לדיור. בעתיד הקרוב, צפויה החברה להכפיל הישג זה ובכך להרים תרומה הן להגנת הסביבה בתחום שיקום קרקעות והן למאמץ הלאומי בתחום הדיור.

החברה שואפת להשגת מטרותיה, תוך הקפדה על שקיפות כלפי הציבור בישראל, קיום שיח מתמשך עם קשת רחבה של בעלי עניין בתחום הגנת הסביבה, ודגש על קידום וטיפוח עובדי החברה המהווים את הנכס המרכזי של החברה.