דבר המנכ"ל

שלום רב ,

החברה לשירותי איכות הסביבה הינה חברה ממשלתית מסחרית הממוקמת במועצה תעשייתית נאות חובב.
החברה פועלת בתחום הטיפול בפסולת מסוכנת מזה שלושה עשורים ומזה חמש שנים מהווה זרוע ביצוע ממשלתית בתחום שיקום קרקעות מזוהמות.

החברה חרטה על דגלה להוות את חוד החנית בישראל בנושא הטיפול בפסולות מסוכנות ולצורך כך, משקיעה משאבים רבים במתן שירות איכותי ומתקדם למאות לקוחותיה, המהווים את עמוד השדרה של התעשייה והייצור בישראל במגוון תחומי פעילות.

אנו מבינים שבכדי להיות חוד החנית, עלינו להיות חלוצים בנושאי הגנת הסביבה ולהיות מוכנים לקבל על עצמנו דרישות מחמירות מעבר לנדרש. לכן, החברה לשירותי איכות הסביבה הינה החברה הראשונה בישראל המוסמכת למתן שירותי דיגום פסולת מסוכנת. החברה משקיעה ברכישת והפעלת ציוד ניטור מתקדם בארובות מתקני החברה, מעבר לדרישות היתר הפליטה שלה ומבצעת פעילות פיתוח רחבה במטרה להרחיב השימוש בפסולות כחו"ג ולייצר סימביוזה תעשייתית רחבה ככל הניתן.

החברה מספקת פתרונות טיפול למגוון רחב מאד של סוגי פסולת. החברה מפעילה את מטמנת החומ"ס היחידה בישראל, מפעילה מתקן ייצוב מיצוק ומתקן פיסיקו כימי ובאמצעות קבלן משנה, מתקן טיפול תרמי לפסולת מסוכנת. כמו כן, לחברה מעבדה אנליטית מתקדמת בעלת מגוון הסמכות מתקדמות וחלקן גם ייחודיות.

החברה משקיעה רבות בשיפור המתקנים ויכולותיהם הקיימות. אך לא עוצרת בכך ויצאה במהלך רחב לבחינת הטכנולוגיות אשר יהוו את התשתית לטיפול המחר בצרכי התעשייה בישראל. כל זאת מתוך שאיפה לספק שירות איכותי ומתקדם ללקוחות החברה ולממש ראייה אסטרטגית של בניין תשתית לאומית מתקדמת לשמירה על הסביבה.

כחלק מחזון רחב יותר להוות את חוד החנית הלאומי במתן שירותי הגנה על הסביבה, החברה הפכה להיות זרוע ביצוע של המשרד להגנת הסביבה בתחום שיקום קרקעות מזוהמות ומטמנות. החברה אשר ביצעה בשטחה במהלך העשור האחרון את פרוייקט שיקום הקרקעות הגדול והמורכב ביותר, אשר בוצע עד כה בישראל, שיקמה בהצלחה בשנים האחרונות למעלה מ – 2300 דונמים לדיור באזורי ביקוש. בשנתיים הקרובות צפויה החברה להכפיל הישג זה ובכך להרים תרומה הן להגנת הסביבה בשיקום קרקעות והן למאמץ הלאומי בתחום הוזלת מחירי הדיור.

בימים אלו, אנו דנים על האפשרות להרחיב את מעטפת הביצועים של החברה כזרוע ביצוע לאומית בתחומים שונים של הגנת הסביבה ואנו מקווים כי עם הבשלת מגעים אלו, תרתום החברה את יכולותיה המגוונות לפעילות בתחומי הקיימות והגנת הסביבה הנוספים ותהווה שותף רב ערך למשרד להגנת הסביבה בהשגת מטרותיו בתחומים שונים.

החברה שואפת להשגת מטרותיה, תוך הקפדה על שקיפות כלפי הציבור בישראל וקיום שיח מתמשך עם קשת רחבה של בעלי עניין בתחום הגנת הסביבה, תוך קידום וטיפוח עובדי החברה המהווים את הנכס המרכזי שלה המאפשר את פעילותה הרחבה ומימוש חזונה המתקדם.

בברכה,
בועז הירש